U-21: Brak awansu pomimo wygranej 3:1 z Łotwą

Wiemy już, że na zakończenie eliminacji mistrzostw Europy U-21 Polacy pokonali Łotyszy 3:1. Okazało się jednak, że zwycięski wynik to za mało aby awansować do Euro U-21.

Przed rozpoczęciem jesiennych spotkań eliminacyjnych wiele wskazywało na to, że Polakom uda się wywalczyć awans z pierwszego miejsca w grupie. Szybko jednak przyszło zderzenie z rzeczywistością. Po porażce z Serbią i remisie z Bułgarią szanse na pierwsze miejsce przepadły, jednak nadal trwała walka o drugą lokatę na liście w grupie.

Mecz z Łotwą nie zaczął się zbyt pomyślnie. Naszej reprezentacji nie udało się stworzyć obiecującej sytuacji, która mogła by zaowocować golem. Pierwsza próba zdobycia bramki w wykonaniu Białka zakończyła się na poprzeczce. Więcej szczęścia mieli Łotysze, którym na 10 minut przed końcem pierwszej połowy udało się stworzyć groźnie wyglądającą sytuację. Na szczęście Majecki skutecznie obronił atak.

Druga połowa dodała naszej reprezentacji wiatru w żagle i już po 3 minutach pierwszy gol zdobył Białek strzelając z przewrotki. 61 minuta to moment, kiedy prowadzenie wzrosło do 2:0 za sprawą celnego strzału Kiwiora a zaledwie 10 minut później trzecią piłkę wbił rywalom do siatki Kimala. Na swojego honorowego gola Łotysze musieli czekać do samego końca. W ostatniej minucie rzutem na taśmę bramkę dla Łotwy zdobył Regza co zakończyło mecz wynikiem 3:1 dla biało-czerwonych.

Zdecydowana wygrana Polaków do pełni szczęścia wymagała jeszcze porażki Rumunii w spotkaniu z Danią. Do 72 minuty wszystko szło obiecująco, jednak wtedy zespół rumuński zdołał wyrównać wynik co w połączeniu z sumaryczną punktacją w tabeli pozbawiło polską reprezentację szansy na awans.

Jeden komentarz o “U-21: Brak awansu pomimo wygranej 3:1 z Łotwą