Aleksander Buksa nadal bez nowego kontraktu. Komunikat Wisły Kraków

Aleksander Buksa nadal bez nowego kontraktu. Komunikat Wisły Kraków

Iście absurdalna sytuacja w Wiśle Kraków. Klub wydał właśnie oświadczenie zgodnie z którym Aleksander Buksa nie ma jeszcze przedłużonego kontraktu.

Z kontraktem  czy bez?

Od kilku miesięcy wokół osoby Aleksandra Buksy narastają wśród wielu osób wątpliwości w związku z aktualną sytuacją młodego piłkarza. Już w sierpniu mogliśmy przeczytać komunikat Wisły Kraków informujący o zakontraktowaniu 17-latka na kolejny okres do roku 2023. Z informacji do jakich dotarł portal meczyki.pl wynika, że nowa umowa nie została jeszcze parafowana, w związku z czym zgodnie z dotychczasowymi zapisami wygasa z końcem czerwca 2021 roku.

Oświadczenie Wisły

We wtorek 17 listopada w godzinach wieczornych do twierdzeń tych odniosła się Wisła Kraków, macierzysty klub Buksy. Wydano oficjalny komunikat, w którym podano, że porozumienie z Aleksandrem Buksą oraz jego ojcem pozostaje w mocy do końca czerwca 2023 roku włącznie. Zgodnie z nim wszelkie szczegóły są już ustalone, a obie strony zobowiązały się do pełnego ujawnienia ustaleń zawartych w sierpniu 2020. Dowiadujemy się, że kontraktu dotychczas nie parafowano ze względów czysto formalnych, bowiem Aleksander Buksa nie osiągnął jeszcze pełnoletności. Jednocześnie czytamy, że oficjalnie umowa będzie podpisana w styczniu 2021 roku, kiedy młody zawodnik skończy 18 rok życia. Jest to o tyle sprzeczne z wcześniejszymi informacjami, że Wisła Kraków informowała wcześniej o jego podpisaniu.

Aleksander Buksa jest jednym z najmłodszych obecnie utalentowanych graczy wkraczających w świat piłki. Znalazł się na liście 60 najzdolniejszych piłkarzy młodego pokolenia na świecie opublikowanym przez magazyn „Guardian”. Od początku należy do klubu Wisła Kraków. W roku 2019 znalazł się w oficjalnej reprezentacji i od tamtej pory rozegrał już w ekstraklasie 31 spotkań zdobywając w nich w poprzednim sezonie cztery bramki. Po ich zdobyciu automatycznie stał się najmłodszym w dotychczasowej historii klubu strzelcem. W sierpniu ubiegłego roku, gdy po raz pierwszy zagrał z Jagiellonią miał dopiero 16,5 roku. Swoje 18 urodziny obchodzić będzie już niedługo, 15 stycznia 2021.

Jeden komentarz o “Aleksander Buksa nadal bez nowego kontraktu. Komunikat Wisły Kraków

Comments are closed.