Aktualności

22-latek najmłodszym współwłaścicielem Sunderlandu

Wojciech Szczęsny

Jak głoszą plotki już wkrótce znany angielski klub może stać się własnością 22-latka. Byłaby to pierwsza tego typu sytuacja na świecie i najmłodszy w historii posiadacz klubu piłkarskiego na świecie.

Potencjalnym przyszłym współwłaścicielem Sunderlandu jest Kyrill Louis-Dreyfus, syn milionera oraz byłego właściciela Olympique Marsylia Roberta Louisa-Dreyfusa. Zgodnie z planami ma on zarządzać klubem razem z obecnym współwłaścicielem, Urugwajczykiem Juanem Sartorim, który jest właścicielem kilku procent akcji klubu. Po transakcji będzie dysponować 20 procentami udziałów i obejmie posadę dyrektora klubu.

Transakcja, na mocy której Kyril Louis-Dreyfus obejmie kierowniczą funkcję, jak informują brytyjskie media, jest już w toku i ma zostać sfinalizowana w ciągu najbliższych tygodni. Celem zakupu klubu ma być uratowanie go z trudnej sytuacji, w jakiej się znalazł.

Po finalizacji transakcji obaj mężczyźni staną przed trudnym i wymagającym zadaniem jakim będzie poddźwignięcie Sunderlandu z kryzysu, w którym brytyjski klub boryka się od kilku lat. W latach 2016/2017 zespół “Czarnych Kotów” grał w Premier League. Z czasem drużyna spadła jednak do Championship po czym, po zaledwie jednym sezonie na samym zapleczu angielskiej ekstraklasy, znalazł się jeszcze niżej spadając do League One. Występuje w tej niszowej lidze do dziś i na razie nic nie wskazuje na to by miała szanse na awans, gdyż obecnie klub zajmuje dopiero 7 pozycję w tamtejszej tabeli.

Sunderland jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych angielskich klubów. Przez 128 lat drużyna grałą w Premier League co stanowi rekord w historii piłki. Po raz pierwszy mało znany wówczas klub ze wschodniej anglii wygrał wszystkie mecze ekstraklasy w sezonie 1891/1892 rozgrywane na własnym stadionie. Niedawno zespół prowadzony przez Phila Parkinsona został dodatkowo rozsławiony dzięki dokumentalnej produkcji “Netflixa”, obejmującego dwa sezony serialu “Sunderland aż po grób”.

Sprawdź również

Komentowanie wyłączone.

Więcej w kategoriiAktualności