Wayne Rooney z posadą trenera w Derby County

Czynny, grający piłkarz Wayne Rooney otrzymał właśnie posadę selekcjonera w Derby County w miejsce dotychczasowego trenera Philippa Cocu zwolnionego przez władze klubu. W całej historii jest też polski akcent bowiem w drużynie tej grają pochodzący z naszego kraju Kamil Jóźwiak oraz Krystian Bielik.

Bezpośrednią przyczyną zmiany na stanowisku trenera zdaje się być ostatnia, ósma już z rzędu porażka zespołu w kolejce Championship. Ostatnie starcie z Barnsley FC zakończyło się wynikiem 0:2 dla rywali przez co władze uznały, że czas zerwać kontrakt z holenderskim trenerem. W czasie ostatnich 11 kolejek zespół pod wodzą byłego selekcjonera odniósł tylko jedno zwycięstwo. Trzy spotkania zakończyły się remisem a aż siedem porażką.

Wayne Rooney wyraził żal, że poprzedni trener wraz z współpracownikami odszedł zanim zdążył osobiście im podziękować za dotychczasowy wkład. Nowy selekcjoner zauważył zauważył, że w obecnym czasie najważniejsza jest stabilizacji klubu i wznowienie wspinaczki na szczyt tabeli. Jak zauważył „The Guardian” Rooney został poproszony o dołączenie do sztabu szkoleniowego i pomoc w przygotowaniach do ważnego meczu z Bristol City.

Zauważmy, że pod wodzą nowego selekcjonera znaleźli się też dwaj reprezentanci Polski. Obaj wystąpili w ostatnim jak na razie przegranym meczu z Barnsley FC. 22-letni pomocnik Krystian Bielik był w podstawowym składzie i grał od pierwszej minuty, natomiast drugi, Kamil Jóźwiak zmienił Matta Clarke’a w 46 minucie gry. Bielik przeszedł na stałe do klubu z Championship na zasadach definitywnego transferu w sierpniu 2019 roku i od tego czasu zagrał w 22 spotkaniach. Wcześniej wielokrotnie był wypożyczany z Arsenalu Londyn przez różne zespoły.