Adam Buksa rozchwytywany. Co go czeka?

Adam Buksa rozchwytywany. Co go czeka?

Adam Buksa ma przed sobą wspaniałą karierę

Adam Buksa to jeden z tych Polaków, którego bardzo cenią zagraniczne kluby sportowe. Często w takich sytuacjach bywa, że osoby zarządzające klubami prześcigają się w składaniu ofert. Wiedzą o tym doskonale takie gwiazdy polskiej piłki jak Wojciech Szczęsny czy Robert Lewandowski. Takich gwiazd mamy jednak dużo więcej i niedawno dołączyć do nich Buksa. Jak będzie dalej wyglądać kariera polskiego piłkarza? Czy zagra w tureckiej super ligi, czy jednak swoje najbliższe lata zwiąże z Europą Zachodnią?

Do tej pory grał w New England Revolution

Buksa grał do tej pory w drużynie New England Revolution, gdzie radził sobie po prostu świetnie. Młody napastnik zdobył aż 16 bramek oraz brał udział w czterech asystach. Jeżeli spojrzymy na oficjalne statystyki, to zobaczymy, że przemawiają one jednoznacznie na korzyść piłkarza. Na ten moment znajduje się na piątym miejscu, jeśli chodzi o klasyfikację strzelców w Major Soccer League. To jest naprawdę imponujące wyróżnienie, ponieważ dla Major Soccer League gra wiele gwiazd światowego futbolu, które latami dbały o swój sukces.

Czy kontuzja zagrozi karierze Buksy?

Nasz rodak niestety nabawił się pewnej kontuzji, co może utrudnić jego dalszą grę. Czy to oznacza, że będzie mu trudniej robić dalszą karier? Na pewno zaważy to na jego kilku następnych meczach, ale możemy spodziewać się, że szybko poradzi sobie z niedogodnościami i znów będzie gotowy do brawurowej gry. New England Revolution może mieć problem z wyobrażeniem sobie gry bez swojego najlepszego napastnika. A jednak to się może wydarzyć i przejdzie do innego klubu.

Czy Adam Buksa zagra dla Galatasaray Stambuł?

11 grudnia skończy się sezon MLS, co oznacza pewne zmiany kadrowe. Jakie drużyny są zainteresowane Adamem Buksą? Jedną z nich jest Galatasaray Stambuł, którego zarządcy i kibice już zacierają ręce. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że wstępna kwota kontraktu wynosi 6 milionów euro. Dlaczego akurat ta drużyna tak pilnie potrzebuje nowego napastnika? Chodzi oczywiście o odejście z niej Mbaye Diagne’a, którego ostatnio super liga nie poszła tak, jakby chciał tego klub. Strzelił tylko jedną bramkę, co bardzo ugodziło w jego statystyki.