Manuel Neuer: Niechlubny rekord w meczu z Hiszpanią

Manuel Neuer: Niechlubny rekord w meczu z Hiszpanią
źródło: https://pixabay.com/pl/photos/pi%C5%82ka-no%C5%BCna-strza%C5%82-na-bramk%C4%99-1274661

Ten wieczór był wręcz fatalny. Manuel Neuer w swojej karierze bił już różne rekordy. Tym razem przeszedł sam siebie, gdyż tak wielu straconych goli podczas jednego spotkania jeszcze w jego historii nie było.

Wtorek 17 listopada niewątpliwie przejdzie do historii. Fani piłkarza zapamiętają ten wieczór na długo. Manuel Neuer we wtorkowym spotkaniu z Hiszpanią zdecydowanie nie był w formie. Jeszcze nigdy ten, uchodzący za jednego z najlepszych bramkarzy w historii niemieckiej reprezentacji nie przepuścił tylu bramek.

Wszystko zapowiadało się pięknie a noc miała być wyjątkowa i zapamiętana na długo. Był to już 96 z kolei mecz w kadrze co dało pozwoliło bramkarzowi pobić wcześniejszy rekord należący do jego legendarnego poprzednika – Seppa Maiera. I rzeczywiście, nic była wyjątkowa i będzie z pewnością długo pamiętana jako ta, kiedy Niemcy ponieśli totalną klęskę w meczu z drużyna Hiszpanii. Spotkanie zakończyło się miażdżącym wynikiem 0:6. Kolejne celne strzały do niemieckiej siatki oddali Alvaro Morata, Rodri oraz Mikel Oyarzabal, a ostateczny wynik spotkania ustalił Ferran Torres swoim hat-trickiem.

Po meczu prasa nie zostawiła na niemieckiej drużynie suchej nitki. Pojawiły się głosy sugerujące, że Joachim Loew powinien niezwłocznie pożegnać się ze swoją posadą. Statystycy zgodnie zauważyli, że Neuerowi zdarzały się już porażki ale nigdy nie miały one takiego wymiaru. Sześć straconych goli podczas jednego spotkania to rekord, który nieprędko ktoś pobije.

Druzgocąca porażka Niemiec ostatecznie ukształtowała wygląd tabeli Ligi Narodów. Fazę grupową rozgrywek zakończyli na pierwszej pozycji Hiszpanie z dorobkiem 11 punktów. Daje im to awans do pierwszej dywizji turnieju Final Four. Niemcy muszą się zadowolić drugim miejscem i łącznym dorobkiem 6 punktów.