Bezbramkowo w Skierniewicach

Emocjonujące i trzymające w napięciu do samego końca spotkanie 16 kolejki III ligi zakończyło się bezbramkowym remisem. Ani Unia Skierniewice ani Sokół Aleksandrów mimo wielu okazji nie zdołały przez całe 90 minut zdobyć przewagi.

Dla prowadzonego przez Rafała Smalca zespołu gospodarzy jest to drugie w sezonie spotkanie zakończone remisem. Z kolei drużyna gości na swoim koncie ma jak dotąd sześć ligowych spotkań zakończonych podziałem punktów. Wynik remisowy nie jest więc, w opinii obserwatorów krzywdzący dla żadnej z drużyn.

Całe spotkanie było zacięte. Pierwsza połowa była dość wyrównana i zasadniczo nie stwarzała, żadnej ze stron bramkowej sytuacji pozwalającej na uzyskanie przewagi. Większa ilość okazji pojawiła się dopiero po zmianie stron, żadna z nich jednak nie zakończyła się trafieniem do siatki w bramce. Po strzale Dawida Dzięgielewskiego bramkarz gości sparował lecącą piłkę na poprzeczkę. W kolejnych minutach trafieniem w słupek zakończył się strzał Marcina Pieńkowskiego. Przedostatnia 89 minuta spotkania przyniosła kolejny chybiony strzał w wykonaniu rezerwowego gracza Sokoła, Krystiana Adamiaka. W tym momencie już goście grali w osłabionym składzie po czerwonej kartce otrzymanej przez Tomasza Bogołębskiego. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie z bezbramkowym wynikiem 0:0.

Drużyna Unii Skierniewice wystąpiła w składzie Brudnicki, Stępień, Czarnecki, Łojszczyk, a także Dudziński, Kowalczyk, Makuch, Karasek, Dzięgielewski, Kowalczyk oraz Pieńkowski.

W składzie Sokoła znaleźli się Kaniecki, Dziuba, Bogołębski, Przezak oraz Nowacki, Szarpak, Woźniczak, Sołtysiński, a także Lis i Gieraga.