Czy Jerome Boatenga wróci do kadry Niemiec?

Czy Jerome Boatenga wróci do kadry Niemiec?

W Niemczech pojawiają się głosy domagające się powrotu Jerome Boatenga do kadry narodowej. W sprawie zabrało głos wiele tamtejszych gwiazd.

Kij w przysłowiowe mrowisko wbił ostatnio Mesut Oezil, który na koncie na Twitterze zamieścił wpis domagający się powrotu piłkarza. W ten sposób pomocnik Arsenalu zareagował na wręcz katastrofalny mecz Niemiec z Hiszpanią, który zakończył się kompletną porażką drużyny Joachima Loewa aż 0:6. W tym wtorkowym spotkaniu Ligi Narodów Hiszpanie urządzili Niemcom mocne lanie. Była do największa od 89 lat porażka niemieckiej reprezentacji.

Jak argumentuje Oezil pogrom i totalna porażka drużyny są w dużej mierze skutkiem fatalnej gry niemieckiej obrony. Grającymh na tych pozycjach piłkarzom po raz kolejny brakło umiejętności i doświadczenia Jerome’a Boatenga. Przypomnijmy, że ten piłkarz Bayernu został odsunięty od gry na boisku w efekcie nieudanego występu na mistrzostwach świata w Rosji, gdzie Niemcy nawet nie wyszli z własnej grupy. W późniejszym czasie zawodnik rozegrał tylko dwa mecze w Lidze Narodów oraz jedno spotkanie towarzyskie. Ostatni występ w niemieckiej kadrze widzieliśmy w 2018 roku.

Mesut Oezil nie jest jedynym, który apeluje o przywrócenie Boatengi. W podobnym tonie wypowiada się także brat zainteresowanego Kevin Prince. Potwierdza on, że jego brat nie jest już tak dobry i skuteczny jak kiedyś i na swoim koncie na Instagramie zamieścił grafikę z wynikiem meczu z Hiszpanią. W drugim poście opatrzonym dopiskiem „czegoś brakuje” wkleił fotografię Boatengi z dwójką innych skreślonych przez Loewa piłkarzy, Thomasa Muellera i Matsema Hummelsem’a.