Conmebol: Rozstrzygnięcia w Ameryce Południowej

Gorąco w Ameryce Południowej. W eliminacjach Conmebol Brazylia zdecydowanie pokonali Urugwaj z kolei Argentyna zdecydowanie górowała nad Peru. Oba mecze zakończyły się wynikiem 2:0. Trzecie rozgrywane w nocy z wtorku na środę spotkanie Paragwaju z Boliwią zakończyło się wynikiem remisowym 2:2.

Spotkanie Brazylii z Argentyną zasadniczo rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie. Podobna sytuacja miała miejsce w spotkaniu Argentyny z Urugwajem. To nie pierwszy raz gdy brazylijscy Canarinhos wręcz rozgromili przeciwnika a Argentyńczycy z Albicelestes pokonali rywala w pięknym stylu. Oba kluby pokazały na co je stać.

Hitowe spotkanie wyjazdowe Brazylii z Urugwajem zakończyło się zwycięstwem dzięki bramkom Arthura i Richarlisona. Wysoki poziom gry Tite nie dał rywalom nawet najmniejszych szans na wyrównanie. Choć gole padły w pierwszej połowie do Brazylijczycy dominowali przez cały czas spotkania. W drugiej połowie dodatkowo pomogła w tym czerwona kartka dla Edinsona Cavaniego z urugwajskiej reprezentacji.Wygrana ta to już czwarte spektakularne zwycięstwo Brazylii na cztery dotychczasowe mecze kwalifikacji. W tej chwili zespół zamyka zmagania z łącznym bilansem bramkowym 12:2 oraz kompletem punktów co daje mu pierwszą pozycję w grupie Conmebol.

Drugą w kolejności lokatę w tabeli klasyfikacyjnej Mistrzostw Świata w Ameryce Południowej zajmuje Argentyna. Tutaj bramki oraz kolejne punkty zapewnili Nicolas Ivan Gonzalez i Lautaro Martinez. Reprezentacja zdobyła w całych kwalifikacjach łącznie 10 bramek. Odniosła 3 zwycięstwa oraz jeden remis.

Trzecie odbywające się nocą z wtorku na środę spotkanie Paragwaju z Boliwią dało wynik remisowy. Powoduje to, że reprezentacja Eduardo Berizzo trafia na czwartą ostatnią pozycję. Zadecydowały o tym wcześniejsze wyniki spotkań. Boliwia bowiem uzyskała tylko jeden honorowy punkt i trzy wcześniejsze porażki przed finałowym starciem z Paragwajem.