Czy warto zachęcać dzieci do grania w piłkę?

Czy warto zachęcać dzieci do grania w piłkę?

Dzieci bardzo lubią piłkę nożną. Dotyczy to zarówno grania w nią, jak i oglądania. Jednak my jako rodzice mamy okazję do tego, aby zachęcać ich do uprawiania jeszcze większej ilości sportu poprzez zapisywanie na treningi i wspieranie w wysiłkach. Czy warto?

Rozsądna dawka rywalizacji

Dzieci mają naturalną potrzebę rywalizacji. Bardzo często jednak realizują w zły sposób. Wdają się w bójki z innymi albo na siłę próbują udowodnić, że są lepsi od innych. Mogą to robić poprzez chwalenie się ubraniami czy znajomością danej dziedziny. Rywalizacja szybko staje się toksyczna, jeśli nie wiemy, jak w niej uczestniczyć.

Dobra formą rywalizacji może być właśnie drużynowa gra sportowa taka jak piłka nożna. Włączenie naszych naszych dzieci w tego rodzaju rozrywki pomoże im zaspokoić tę potrzebę, którą mają już od najmłodszych lat.

Bezpieczne wyżycie się

Żaden sport nie jest w pełni bezpieczny. W końcu kontuzje zdarzają się na każdym kroku. Mimo to wyżycie się poprzez rozgrywkę sportową jest dużo lepszą opcją niż w danie się w bójkę albo zniszczenie czego. A młodzi chłopce mają w sobie bardzo dużo energii i jeśli nie nauczymy ich z niej korzystać, to może to obrać zły kierunek. Warto jest też zrozumieć, dlaczego w ogóle interesujemy się sportem.