Dlaczego piłkarze nie mogą zdejmować koszulek?

Dlaczego piłkarze nie mogą zdejmować koszulek?

Jak każda dziedzina piłka nożna ma swoje rytuały. Jednym z charakterystycznych zachowań piłkarza jest ściągnięcie koszulki bo strzeleniu gola. Niestety swego czasu FIFA zakazała takich czynności. Mimo to wciąż można czasem zobaczyć piłkarza, który to robi. Jak to w końcu jest?

Ściągnięcie koszulki na meczu. Wolno czy nie?

Kiedyś normalnym widokiem był piłkarz bez koszulki, który cieszył się strzeloną bramką. Teraz jednak się to zmieniło i ściągać koszulek podczas meczu już nie wolno. Kibice byli bardzo zdziwieni, gdy poinformował o tym zarząd FIFA.

Zakaz zdejmowania koszulek nie jest żadną nowością, bo wprowadzono go w 2004 roku. Mimo to wielu kibiców wciąż pamięta tamte chwile i traktuje je jako coś normalnego. Zwłaszcza, że w niższych ligach nadal się to zdarza.

Oryginalne koszulki piłkarzy i ich symbolika

Oryginalne koszulki piłkarzy obrosły pewnego rodzaju kultem. Każdy chłopiec chciałby mieć koszulkę po Lewandowskim lub innym swoim ulubieńcu. Zdarzają się też sytuacje, gdy piłkarz daje kibicowi swoją koszulkę jako prezent.

Również w sklepach można znaleźć bardzo dużo ubrań wzorowanych na tych, jakie noszą piłkarze. Dostępne są w wielu rozmiarach, nie koniecznie naśladując faktyczne gabaryty danego zawodnika.

Przeczytaj też: Czy Radosław Majecki będzie grał w AS Monaco?