Dariusz Mioduski nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej Ekstraklasy

Dariusz Mioduski nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej Ekstraklasy

To już oficjalna i pewna informacja. Funkcję nowego przewodniczącego Rady Nadzorczej Ekstraklasy S.A. obejmie dotychczasowy prezes Legii Dariusz Mioduski. Taka decyzja zapadła podczas pierwszego posiedzenia rady podczas kolejnej kadencji.

Informacje o mianowaniu podała na swojej stronie Ekstraklasa. Jak podano decyzja o wyborze zapadła jednogłośnie. Nowy przewodniczący obejmie tę funkcję po raz pierwszy, choć w przeszłości zasiadał już w Radzie nadzorczej przez trzy sezony począwszy od 2017/2018.

Przewodniczący, zastępca oraz sekretarz

Nowy szef po wyborze wygłosił krótką mowę, w której stwierdził, że w związku z obecną sytuacją sport jest jedną z najbardziej dotkniętą dziedziną życia oraz biznesu. Jak zauważył stawia to przed polską piłką klubową nowe wyzwania w najbliższych miesiącach oraz latach. Wymagają one od całego środowiska lepszej współpracy oraz jeszcze efektywniejszego niż dotąd dialogu. Mioduski podkreślił, że konieczne jest wzięcie odpowiedzialności za przyszłość piłkarstwa klubowego oraz zapewnił, że postara się z władzami I ligi oraz PZPN wypracować szereg pomocnych rozwiązań, które pozwolą przetrwać trudny czas. Jednocześnie poinformował, że planuje dalszy rozwój oraz konsekwentne zmniejszanie dystansu wobec reszty Europy. Jak przyznał, ma nadzieję, że zbliżające się wybory w PZPN mogą stać się okazją dla nowego otwarcia we wzajemnych relacjach między Federacją, Ekstraklasą oraz I ligą. W jego ocenie może to pomóc w wypracowaniu wspólnego programu wspierającego i wspomagającego rozwój profesjonalnej piłki.

Podczas zebrania nowa rada dokonała też wyboru wiceprzewodniczącego oraz sekretarza. Funkcję zastępcy po raz kolejny objął Cezary Kulesza, dotychczasowy prezes Jagiellonii Białystok. Posadę sekretarza rady otrzymał prezes Lecha Poznań Karol Klimczak. Obaj zostali wybrani jednogłośnie, podobnie jak Mioduski.

Rada Nadzorcza

Jak mówi statut spółki w skład Rady Nadzorczej Ekstraklasy wchodzi siedmiu członków. Wszystkich wyłoniono już 13 października w trakcie Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Ekstraklasy S.A. Radę tworzą przedstawiciele tych klubów, które w ubiegłym sezonie zajęły cztery pierwsze miejsca w tabeli. Są to Dariusz Mioduski (Legia Warszawa), Karol Klimczak (Lech Poznań), Grzegorz Jaworski (Piast Gliwice) oraz Adam Mandziara (Lechia Gdańsk). W aktualnym składzie znaleźli się również Cezary Kulesza (Jagiellonia Białystok) oraz Wojciech Cygan (Raków Częstochowa) reprezentujący pozostałe kluby. Ostatnie miejsce z ramienia PZPN zajął Marek Koźmiński. Wszyscy będą pełnić swoją funkcję przez roczną kadencję.