Jak dobrać korki piłkarskie? Kilka najważniejszych informacji

Jak dobrać korki piłkarskie? Kilka najważniejszych informacji

Korki to nieodłączny element ekwipunku piłkarskiego. Trudno wyobrazić sobie zawodnika, który nie ma ich na sobie. Kupno ich może jednak nie być tak łatwe jak się wydaje. O czym pamiętać podczas zakupów w sklepie sportowym?

Co z rozmiarem?

Każdy z nas chodzi w butach (jeśli oczywiście nie jesteśmy Wojciechem Cejrowskim), więc wiemy na czym polega dobieranie rozmiaru i innych cech. Ale jak to jest z korkami? Noszenie ich może się nieco różnić od chodzenia w zwykłych butach na co dzień.

Znamy dobrze te sytuacje, gdy trudna nam dobrać idealny rozmiar. Musimy podjąć wtedy decyzję, czy kupić większe buty czy mniejsze. Zwykle wybieramy nieco mniejsze z nadzieją na ich rozchodzenie. Gdy but jest trochę za duży, to już wtedy niewiele z nim zrobimy.

Z korkami jest nieco inaczej. Jeśli mamy wybrać między za małym a za dużym, to z dwojga złego weźmy ten drugi. Zwłaszcza, że getry piłkarskie dosyć grube, więc powinny wypełnić tę brakującą przestrzeń.

Sprzęt to podstawa

Każdy sport wymaga od zawodników odpowiedniego sprzętu. To się tyczy zarówno rozgrywek profesjonalnych i amatorskich. Nie możemy trenować, jeśli zupełnie nie jesteśmy do tego przygotowani. Nawet na tym najniższym podwórkowym poziomie zauważymy, że musimy mieć parę elementów, które umożliwią nam uprawianie naszej ulubionej dyscypliny.

Wystarczy spojrzeć na zwykłą podwórkową piłkę. Gdy graliśmy ze znajomymi na boisku szkolnym, to potrzebowaliśmy przynajmniej piłki. To jest  zawsze jakiś koszt. Oczywiście pozostałe elementy ekwipunku sportowego nie były wtedy konieczne, ale bardzo ułatwiały zadanie. Na pewno pamiętamy chłopaków, którzy inwestowali w rękawice dla bramkarza albo getry.