Jak reprezentacja Polski poradzi sobie na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze?

Jak reprezentacja Polski poradzi sobie na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze?

Coraz bliżej do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Bez wątpienia Polacy znaleźli się w grupie, która daje nadzieje na grę w następnej fazie. Przypomnimy, że Polacy w grupie zmierzą się z reprezentacjami Arabii Saudyjskiej, Meksyku i Argentyny. Jakie szanse tak naprawdę mają polscy piłkarze pod wodzą Czesława Michniewicza?

Forma reprezentantów Polski

Polscy piłkarze przed mundialem znajdują się w różnych miejscach. A jak wiadomo dyspozycja podstawowej jedenastki polskiej kadry ma kluczowe znaczenie na powodzenie Polaków na turnieju. Oczywiście w kapitalnej formie znajduje się Robert Lewandowski, który zdobywa gola za golem dla FC Barcelony. Formą błyszczy także Piotr Zieliński, który zbiera bardzo dobre noty w SSC Napoli. Budująca jest także gra Arkadiusza Milika oraz Wojciecha Szczęsnego. A co z resztą reprezentantów Polski?

Już teraz sprawdź jakie ciekawostki na temat Mistrzostw Świata 2022 przygotował portal www.futbolonline.pl.

Niestety, ale nie wszyscy zawodnicy, którzy najpewniej pojadą na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze oraz najpewniej będą grali w pierwszym składzie, tak naprawdę w odpowiedni sposób przygotowują się do turnieju. Zaznaczmy, że rozgrywki ligowe zakończono m.in. w Arabii Saudyjskiej, prze co Grzegorz Krychowiak musiał dołączyć do treningów Legii Warszawa, aby pozostał w dobrej formie. Z kontuzją zmaga się również Artur Jędrzejczyk, a na turnieju w Katarze nie zobaczymy na pewno Jakuba Modera, który zmaga się z poważnym urazem kolana już od kilku miesięcy.

Wyjście z grupy będzie sukcesem

Bez wątpienia już samo wyjście z fazy grupowej, a więc zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc będzie dla reprezentantów Polski dobrym wynikiem. Wszystko ponadto będzie ogromnym zaskoczeniem, w które tak naprawdę ciężko wierzyć, szczególnie biorąc pod uwagę poprzednie turnieje w wykonaniu Polaków. Jeśli Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze mają być dla Polaków udane, to na pewno kluczowym aspektem jest to, aby cała drużyna weszła na odpowiednio wysoki poziom. Przebłyski najlepszych polskich piłkarzy takich jak Roberta Lewandowskiego czy Piotra Zielińskiego to po prostu może być zbyt mało na tak prestiżowym turnieju.