Kamil Szymczak będzie tymczasowym trenerem Lechii Tomaszów

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, które wyciekły do sieci, w najbliższym czasie, do końca jesiennej rundy, tymczasowym trenerem szkoleniowym Lechii Tomaszów będzie Kamil Szymczak.

Kamil Szymczak to grający w zespole 33-letni zawodnik, który wrócił do wspólnych drużynowych poniedziałkowych treningów po kilkunastodniowej przerwie spowodowanej chorobą. Ze wszystkich piłkarzy jest najbardziej doświadczony nic więc dziwnego, że to na niego padł wybór. Z tego względu będzie do końca jesiennego sezonu prowadził treningi w roli tymczasowego trenera drużyny.

W niedawnych meczach z udziałem Lechii Szymczak nie występował, co od razu przełożyło się na wyniki. Ostatnio zagrał 31 października podczas spotkania w Łowiczu z Pelikanem zakończonym wynikiem 2:3. Strzelił wtedy ostatniego gola w ostatniej minucie gry ustalając tym samym finalny wynik meczu. Od początku obecnego sezonu trafiał do bramki pięć razy, jest więc najskuteczniejszym piłkarzem Lechii Tomaszów.

Zgodnie z oficjalnymi ustaleniami Szymczak tymczasowo będzie prowadził zespół wspólnie z Kamilem Lewińskim. Nie może samodzielnie trenować kolegów ze względu na brak odpowiednich uprawnień zarówno w klasie okręgowej jak i w IV lidze, UEFA C. Z tego powodu klub zwrócił się do Łódzkiego Związku Piłki Nożnej z prośbą, aby Kamil Lewiński posiadający uprawnienia UEFA B mógł warunkowo i tymczasowo objąć pieczę nad zespołem w dwóch lub trzech (jeżeli dojdzie do skutku jesienne spotkanie z Błonianką) meczach przewidzianych jeszcze na bieżący 2020 rok.