Na jakie rozgrywki najbardziej czekamy w 2022 roku?

Na jakie rozgrywki najbardziej czekamy w 2022 roku?

Każdego roku jesteśmy świadkami wielu ważnych rozgrywek sportowych. Na jedne czekamy mniej na inne bardziej, ale jest kilka takich, które łączą nas wszystkich. Co najbardziej interesuje nas w związku z piłką nożną w 2022 roku?

Liga Mistrzów

Nie ma co ukrywać, że jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych co roku jest Liga Mistrzów. Fani futbolu nie mogą spokojnie wysiedzieć, dopóki nie rozstrzygną się eliminacje. Jeszcze większe emocje wzbudzają dalsze etapy, a finał to już wielkie święto.

Derby Realu z Barceloną

Czy istnieje w świecie futbolu większa rywalizacja niż ta między Madrytem a Barcą? Ten konflikt (bo mówimy o zjawisku, które szeroko wykracza poza zwykłą piłkę) trwa od kilkudziesięciu lat i występuje na całym świecie. Bez względu na to, do jako zakątka Ziemi się udamy, spotkamy kibiców tych dwóch drużyn. Zawsze będę się oni kłócić o to, która drużyna jest lepsza i która wygra najbliższe derby. Ten rodzaj meczu zawsze wzbudza emocje bez względu na to, gdzie się odbywa. Nawet na tych najniższych regionalnych szczeblach jest to powód to napiętej atmosfery, a co dopiero w sytuacji, gdy ścierają się jedne z najlepszych drużyn świata.

Puchar króla i Złota piłka

Puchar i króla i Złota piłka to dwie oddzielne sprawy, ale mają one podobną rangę. Wciąż nie są czymś najważniejszym, czym każdy by się ekscytował, ale jednak pewien prestiż mają. Jak chodzi o Puchar króla, to ostatnim razem po raz kolejny przypadł Barcelonie. Złośliwi śmieją się, że to nagroda pocieszenia po nieudanym występie w Lidze Mistrzów. A skoro już mówimy o nagrodach pocieszenia, to musimy jeszcze raz poruszyć pewien temat. Tak, chodzi o Lewandowskiego i jego utratę szansy na Złotą piłkę. Jak pamiętamy, dostał później inną nagrodę, którą można określić właśnie jako nagroda pocieszenia. A jak to jest z samą Złotą piłką? Czy jest ona pocieszeniem, czy może faktycznym prestiżem? No cóż… wiele osób uważa, straciła na swoim prestiżu już dawno i nie warto w ogóle się nie sugerować. My jednak decydujemy się, aby nie odrzucać jej tak całkowicie i wciąż czekamy na kolejne jej wręczenie.