Dlaczego mali chłopcy marzą o byciu piłkarzami?

Dlaczego mali chłopcy marzą o byciu piłkarzami?

Dzieciństwo rządzi się swoimi prawami. Jednym z nich marzenie o idealnej przyszłości. Mimo że życie dorosłe nigdy nie okazuje się idealne, to jednak nie można dziecku zabronić marzyć. Jednym z bardziej wymarzonych zawodów wśród dzieci jest piłkarz. Głównie u chłopców. Co takiego sprawia, ze pragną oni kopać piłkę na boisku?

Wzory do naśladowania

Dzieci pragną naśladować to, co widzą na ekranie. Dlatego próbują wyglądać tak jak ich ulubieni muzycy, aktorzy czy nawet postacie z kreskówek. Na wyglądzie się jednak nie kończy i bardzo często dzieciaki chcą również iść w ślady swoich idoli pod względem kariery. Kiedy oglądają mecze piłki nożnej, to zachwycają się wyczynami takich gwiazd jak Christiano Ronaldo czy Robert Lewandowski. Później próbują to powtórzyć na boisku podczas integracji z przyjaciółmi

Nie ma się co dziwić, że to właśnie piłka nożna króluje na szkolnych boiskach. Jest ona naszym sportem narodowym, więc w telewizji jest jej po prostu pełno. Nawet ci, którzy nie interesują się tą dyscypliną, znają nazwiska najpopularniejszych piłkarzy i nazwy drużyn. Taka powszechna obsesja na jej punkcie udziela się także dzieciom, którzy później starają się udowodnić, że też potrafią się w tym odnaleźć.

Rywalizacja

Młodych chłopców bardzo pociąga rywalizacja i chęć udowadniania swoich umiejętności innym. Szansę na to mają podczas meczów ze swoimi rówieśnikami. Bardzo ważne jest dla nich to, kto ile strzeli goli, albo kto więcej razy podbicie piłką. Jest to swojego rodzaju walka o dominacja, która jest bardzo zdrowa, jeśli zachowuje się ją w rozsądnych proporcjach. W przeciwnym wypadku może doprowadzić do toksycznych zachować i wzajemnej wrogości. A przecież nie o to chodzi w sporcie, aby szukać sobie wrogów.

Jeśli już mówimy o rywalizacji, to rozwój fizyczny dla chłopców jest też świetną okazją na imponowanie dziewczynom. Chcą wyjść na jak najbardziej rozwiniętych i dojrzałych, więc prezentują się od najlepszej strony. Bardzo często się udaje, bo we wczesnym wieku nastoletnim, największe powodzenie u płci przeciwnej mają właśnie ci wysportowani chłopcy.