Omega Kleszczów rozgromiło Ceramikę Opoczno

Ostatnie spotkanie Omegi Kleszczów z Ceramiką Opocznem to był istny pogrom. Drużyna Jacka Berensztajna rozbiła w drobny mak rywali pokonując ich aż 6:1. Było to jedno z najbardziej efektownych spotkań 19 kolejki IV ligi łódzkiej, które mogliśmy oglądać dotychczas w bieżącym sezonie.

Omega od początku nie dawała przeciwnikom najmniejszych szans na sukces. Od początku stawiała na zwycięstwo i rozgromienie gości wykorzystując wszelkie możliwości i sposoby. Na pierwsze bramki nie trzeba było długo czekać. Pierwsze celne strzały padły w kilkuminutowych odstępach w 33 i 42 minucie. Oddali je odpowiednio Paweł Kowalski oraz Mikołaj Bociek. W odpowiedzi kilkanaście minut później, w 59 minucie spotkania, Damian Telus z Ceramiki strzelił jedynego, jak się później okazało, gola dla rywali.

Kontratak gości niewątpliwie rozdrażnił gospodarzy, którzy w drugiej połowie zafundowali przeciwnikom istny festiwal goli. Kolejne trzy bramki zdobyli jeszcze szybciej niż pierwsze dwie. W 62 minucie piłkę do bramki Ceramiki posłał Krzysztof Kowalski a chwilę później w trzyminutowym odstępie czasu (65 i 68 minuta) dwa celne strzały oddał Mateusz Roczek. Nie było to ostatnie słowo zawodnika, który zaliczył klasycznego hat-tracka i w ostatniej minucie zwiększył przewagę ustalając ostateczny wynik spotkania na 6:1. Choć Roczek okazał się więc niekwestionowanym królem tego spotkania to należy wymienić też nazwiska Piotra Mielczarka oraz debiutującego w czwartej lidze Jakub Szczepka, którzy dzielnie mu asystowali.

Ceramika mimo kilku szans i sprawnych akcji nie była w stanie nadgonić powiększającej się przewagi gospodarzy.

Omega Kleszczów wystąpiła w składzie: Wiśniewski, Kowalik, Szczepka, Michalak, Niedbała, Zieliński, a także Tomesz, Roczek, Bociek, Hajdasz, Kowalski, Smuga, Pieniążek, Mielczarek, Warzyński oraz Kowalski i Ociepa.

W składzie Ceramiki Opoczno nie mogło zabraknąć Rokickiego, Sereka i Kaczmarczyka. Oprócz tego w spotkaniu brali udział, Białas, Korczyński, Telus, Giełzak, Wijata , Rak, Bednarczyk, Świątek oraz Hassane Daou Kone, Meto, Stanios, Matysiak i Mirecki.