Piłkarka zrobiła odwróconego hat-tricka. Kibice ją wyśmiali

Piłkarka zrobiła odwróconego hat-tricka. Kibice ją wyśmiali

Meikayla Moore to naprawdę sympatyczna i piękna dziewczyna, która do tej pory wzbudzała bardzo pozytywne uczucia. Niestety jedna mała wpadka (a może trzy wpadki?) podczas meczu spowodowała, że cały internet zaczął się z niej naśmiewać, a dziennikarze sportowi pukali się w głowę. O co chodzi? Oczywiście o nieszczęsnego potrójnego hat-tricka.

Mecz, o którym mowa, był częścią rozgrywek SheBelieves Cup. Meikala Moore z Nowej Zelandii, grająca na pozycji obrońcy, miała trzy niefortunne zdarzenia podczas gry. Otóż chodzi o trzy gole, jakie strzeliła. Dlaczego w tym wypadku gole były niefortunne? Wszystko przez to, że piłka wpadła nie do tej bramki, do której Moore by chciała, aby trafiła. Mieliśmy więc do czynienia z trzykrotnym samobójem.

Czym jest hat-trick?

Hat-trick to określenie sytuacje, w której jeden piłkarz strzeli trzy gole. Czy chodzi o trzy gole w jednej połowie czy całym meczu? Tutaj zdania są podzielone, bo mamy do czynienia z dwom rodzajami. Klasyczny hat-trick odnosi się właśnie do zdobycia ich w jednej połowie, ale dziś tego określenia używa się również wtedy, gdy bramki te pojawią się w całym meczu. Na ogół jednak traktuje się to jako spore osiągnięcie. Piłkarz, któremu uda się strzelić hat-tricka, może się pochwalić dobrą kondycją. W tym wypadku jednak mieliśmy potrójne strzelenie „samobója”, co oznacza rzadko spotykaną wersję potrójnego hat-tricka.

Kobieca piłka nożna

SheBelieves Cup to międzynarodowe rozgrywki kobiet w piłce nożnej. Pierwsza ich edycja miała miejsce w 2016 roku, a obecnym mistrzem są Stany Zjednoczone. Meikala Moore reprezentowała Nową Zelandię, która niestety nie zostanie nowym mistrzem. Oprócz dwóch samobójczych goli, Nowa Zelandia straciła jeszcze dwa punkty w dwóch szarżach amerykańskich napastniczek. Cały mecz skończył się więc wynikiem 5-0 dla Amerykanek.

Kobieca piłka nożna to wciąż bardzo niedoceniana odsłona tego sportu. Nadal panuje stereotyp, że jest to męska gra, choć wiele drużyn na świecie udowadnia, że panie również świetnie się w niej sprawdzają. Być może kiedyś trendy się zmienią i kobiece rozgrywki będą tak samo prestiżowe jak te męskie?