UEFA EURO 2020. Już dzisiaj mecz Polska-Szwecja

UEFA EURO 2020. Już dzisiaj mecz Polska-Szwecja

Już dzisiaj, 23 czerwca 2021, czekają nas wielkie sportowe emocje. O godzinie 18.00 rozpocznie się mecz Polska-Szwecja, rozgrywany w ramach UEFA EURO 2020. Nasi piłkarze zmierzą się z reprezentacją Szwecji na boisku w Sankt Petersburgu, w Rosji.

W mediach pojawiły się informacje o pogodzie, która ma nie oszczędzić piłkarzy. W Rosji panują obecnie niespotykane upały, a na 23 czerwca, a więc na dzień rozgrywania meczu, zapowiedziano też lokalne opady i burze. Według ekspertów nie przyniesie to wcale ochłodzenia, a tylko podniesie wilgotność w powietrzu.

Poza pogodą, innym problemem może być niedyspozycyjność niektórych z naszych piłkarzy. Na ostatniej konferencji, która odbyła się 22 czerwca, trener naszej drużyny, Paulo Sousa, nie powiedział o kogo dokładnie chodzi. Dodał tylko, że to dwie, trzy osoby. Prawdopodobnie jedną z nich jest Jakub Moder. Podczas meczu z Hiszpanią doszło u niego do kontuzji kolana. Przez nią nie pojawił się na dwóch treningach, w poniedziałek (21 czerwca) i we wtorek (22 czerwca). Nie wiadomo kogo jeszcze Sousa miał na myśli. Na konferencji mówił również o mocnych stronach naszych przeciwników, Szwedów.

Polacy nadal mają szansę na awans do 1/8 finału EURO 2020. Choć ostatnia porażka ze Słowacją, gdzie nasi przegrali 1:2, nie zapowiadała dobrego startu w tych rozgrywkach, podczas meczu z Hiszpanią reprezentacja naszego kraju obudziła w sobie ducha walki. Mamy nadzieję, że mecz z drużyną Szwecji okaże się wygrany i nadal będziemy mogli śledzić Biało-Czerwonych w rozgrywkach EURO 2020.

Równocześnie z meczem Polska-Szwecja, rozpocznie się inna rozgrywka, w naszej grupie E, pomiędzy Hiszpanią, a Słowacją.

Aby przejść dalej Polska musiałaby wygrać ze Szwecją. Da nam to pewne, drugie miejsce w tabeli i zapewni dalszą grę. Dla naszych reprezentantów oznacza to, że jest to mecz o wszystko. Jeśli przegrają tą rozgrywkę, będą musieli pożegnać się z EURO 2020.