Na co zwrócić uwagę kupując buty piłkarskie?

Na co zwrócić uwagę kupując buty piłkarskie?

Piłka nożna to bardzo popularny sport na całym świecie, już mali chłopcy zaczynają swoją przygodę z nim na podwórku w gronie rówieśników. Każda forma ruchu będzie dobra, aby oderwać od komputera czy smartfona. Warto wspierać pasję dziecka i stworzyć mu optymalne warunki do grania w piłkę nożną. Bardzo ważny będzie dobór właściwego obuwia, zapewniającego wygodę, stabilność, amortyzację.

Jak wybrać buty piłkarskie, aby być zadowolonym z zakupu?

Do gry w piłkę nożną potrzebne będzie odpowiednie obuwie sportowe. Nawet świetnej jakości adidasy czy tenisówki nie sprawdzą się. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup butów piłkarskich. Kupując je, należy mieć na uwadze ich przeznaczenie, na jakim rodzaju nawierzchni będą używane. Jeśli szuka się obuwia do grania na naturalnej trawie, to powinno się poszukać modeli oznaczonych symbolem FG lub FG/AG, czyli tak zwanych lanek. Zapewniają one dobrą przyczepność, zwrotność i zwinność. Jeśli nawierzchnia będzie wilgotna, to buty piłkarskie powinny mieć oznaczenie typu SG lub SG-PRO. Dłuższe kolce dobrze wbijają się w naturalne podłoże, zapewniając użytkownikowi optymalną przyczepność i stabilizację. Do gry na sztucznej trawie poleca się turfy, które mają podeszwę ze specjalnymi wypustkami pozwalającymi na równomierne rozłożenie ciężaru ciała. Oznacza się je symbolami TF/TT, FxG, AG. Jeśli rozgrywki odbywają się na nawierzchni halowej, to idealnie sprawdzą się tak zwane halówki (IC, IN, CT), które mają niebrudzącą, płaską podeszwę.

Wybierając buty piłkarskie, należy mieć na uwadze swój poziom zaawansowania. Modele profesjonalne przeznaczone są dla zawodowych graczy. W sprzedaży dostępne są też buty piłkarskie półprofesjonalne, półamatorskie, rekreacyjne. Bardzo ważne będzie to, z jakich materiałów zostało wykonane obuwie – skóra naturalna czy tworzywo sztuczne. Buty piłkarskie zawsze należy kupować osobiście, przymierzyć, zachowując kilkumilimetrowy zapas. Sporą popularnością cieszą się buty piłkarskie 4F, które mogą być tańszą alternatywą dla produktów z wyższej półki cenowej, topowych marek takich jak Nike czy Adidas. Ponadto na portalu Rabatio.com dostępne są kody rabatowe 4F, dzięki czemu można liczyć na jeszcze tańsze zakupy. Mając do dyspozycji więcej pieniędzy, można pozwolić sobie na zakup lepszej jakości obuwia lub praktycznych akcesoriów dla miłośników piłki nożnej. Warto zatem śledzić takie portale jak Rabatio.com, na których każdego dnia pojawiają się dziesiątki, a nawet setki kodów rabatowych do różnych sklepów sportowych i odzieżowych.