Cezary Kulesza nowym prezesem PZPN

Cezary Kulesza nowym prezesem PZPN


Cezary Kulesza. Znamy nowego prezesa PZNP

Cezary Kulesza właśnie został nowym prezesem PZPN. W głosowaniu wręcz zmiażdżył swojego przeciwnika, gdyż uzyskał od niego dużo większe poparcie. Jak sobie poradzi na nowym stanowisku?

Kim jest nowy prezes?

Cezary Kulesza ma nie tylko zmysł do biznesu, ale też ma zasługi w sporcie. Między innymi miał okazję pełnić funkcję wiceprezesa PZPN w czasie kadencji Bońka, więc z pewnością wiele się od niego nauczył. W konkurowaniu o stołek prezesa poparła go znaczna liczba baronów czyli prezesów lokalnych związków piłkarskich.

Wybory nowego prezesa

Wybranie nowego prezesa PZPN było konieczne, gdyż kończyła się już druga kadencja prezesury Zbigniewa Bońka. Pamiętamy, kiedy pięć lat temu kandydował na to stanowisko, jego ówczesny rywal nie miał z nim żadnych szans. Boniek zdobył ponad 90 punktów, co automatycznie oznaczało prezesurę na kolejną kadencję. Jego następca poszedł w jego ślady i też zdominował swojego przeciwnika całkowicie. Nie ma więc mowy o równej rywalizacji, a zamiast tego była ostra szarża po zwycięstwo.

Wybór Kuleszy tak naprawdę nie jest żadnym zaskoczeniem. „Baronowie” już wcześniej wyrażali dla niego poparcie i wcale nie kryli się z nim w przestrzeni publicznej. Na pewno miało to duży wpływ na tych, którzy jeszcze byli nie zdecydowani. Tak to już bywa, że idzie się za tym silniejszym. Marek Koźmiński, który z nim rywalizował nie miał więc żadnych większych szans.