Czy Samuel Eto’o wróci do gry?

Czy Samuel Eto’o wróci do gry?

Wiele wskazuje na rychły powrót Samuela Eto’o do aktywnej gry w piłkę nożną. Trzecioligowy hiszpański klub Real Murcia CF właśnie skontaktował się z byłym napastnikiem z FC Barcelona z ofertą nawiązania współpracy.

Wiadomość o próbach pozyskania piłkarza osobiście przekazał Morris Pagniello, prezydent Realu Murcia. Zapytany w „Radiu Marca” o to jak szanse na kontrakt wyglądają na chwilę obecną oszacował je jako pół na pół.

Koniec czy przerwa w karierze?

Samuel Eto’o jest byłym zawodnikiem FC Barcelony, który oficjalnie zakończył swoją karierę piłkarską we wrześniu ubiegłego roku. W przeszłości był kapitanem narodowej reprezentacji Kamerunu i oprócz klubu Barcelony ma w swoim dorobku także grę w Inter Mediolan. Jak zaznaczył Pagniello, nieaktywno obecnie napastnik może wkrótce powrócić do gry w piłkę dzięki dzięki poczynionym przez trzecioligowy klub Real Murcia CF dodatkowym inwestycjom. Prezydent zaznaczył, że obecnie posiadają kilku poważnych inwestorów między innymi z Meksyku oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich, którzy są w stanie zaoferować zabezpieczenie finansowe dla całej operacji. Jak dodał być może już za tydzień klub będzie dysponował pewnymi informacjami, na bazie których będzie można oszacować czy będą w stanie pozyskać zawodnika. Jeżeli okazałoby się że nie, to istnieje awaryjny plan B na taką sytuację.

Historia klubu

Obecnie Real Murcia występuje w Secunda Division B, który jest trzecim poziomem rozgrywkowym w Hiszpanii. W najnowszej historii, w ciągu ostatnich dwóch sezonów, klub nie radził sobie zbyt dobrze. Sezon 2018/2019 zakończył się na ostatnim miejscu pierwszej 10-tki natomiast kolejny 2019/2020 dwie pozycje wyżej, na miejscu 8. Jest to marne osiągnięcie w porównaniu z pozycją sprzed dekady kiedy to w sezonie 2007/2008 zespół występował w prestiżowej La Riga.

Samuel Eto’o jest zasłużonym piłkarzem dla włoskich i hiszpańskich klubów. Ma na swoim koncie Klubowe Mistrzostwo Świata oraz dwa Puchary Włoch. Wraz ze swoją narodową drużyną w 2000 roku w Sydney wywalczył olimpijskie złoto a w latach 2000 i 2002 aż dwukrotnie święcił triumfy w Pucharze Narodów Afryki. Eto’o zasłynął również jako najlepszy strzelec w całej dotychczasowej historii reprezentacji Kamerunu. W trakcie 118 meczy, w których brał udział zdobył aż 56 goli. Z kolei w karierze klubowej na 720 spotkań zaliczył aż 360 celnych trafień do bramki oraz 116 razy asystował podczas akcji.