Niemcy: znamy potencjalnego następcę trenera Joachima Loewa

Niemcy: znamy potencjalnego następcę trenera Joachima Loewa

W niemieckich mediach wrze odkąd światło dzienne ujrzała informacja o zmianie na stanowisku selekcjonera reprezentacji kraju. Dotychczasowego trenera, który powoli kończy przewodzenie drużynie zastąpi trener Bayernu Monachium Hansi Flick.

Do takich informacji dotarli dziennikarze niemieckiej „Sport Bild” i według nich nich taki obrót spraw jest wysoce prawdopodobny. Decyzja o zakończeniu pracy Joachima Loewa wypłynęła po tym, jak we wtorkowym spotkaniu Ligi Narodów Niemcy ponieśli sromotną klęskę w starciu z Hiszpanią 0:6. Dla drużyny, która w 2014 roku święciła triumfy na mistrzostwach świata była to największa zespołu od 89 lat, od historycznej porażki w meczu z Austrią z wynikiem również 0:6.

Loew trenerem jeszcze przez rok

Potężna klęska z Hiszpanią nie jest jednak bezpośrednią przyczyną poszukiwań nowego trenera reprezentacji. Jak na razie władze niemieckiej federacji nie mają w planach rozwiązywania umowy z aktualnym trenerem. Według „Sport Bild” ma on pozostać na stanowisku i prowadzić drużynę do końca przyszłorocznych mistrzostw Europy. Jest jednak zastrzeżenie, że kontrakt może zostać przedłużony do mundialu w 2022 roku w przypadku sukcesu na mistrzostwach 2021, który pozwoliłoby odbudować zszargany wizerunek.

Potencjalny następca

Magazyn „Sport Bild” podał nieoficjalną informację, kto mógłby zastąpić obecnego trenera w przyszłym roku. Według informacji gazety prawdopodobnie zostanie nim Hansi Flick będący aktualnie trenerem Bauernu Moinachium a w latach 2014-2016 był asystentem selekcjonera „Die Mannschaft”. Jest to informacja o tyle sensacyjna i zaskakująca, że Flickowi w obecnej drużynie Bayernu wiedzie się zdumiewająco dobrze więc nie są jasne do końca powody, czemu zmieniać ten stan rzeczy. Rok 2019 przyniósł jego obecnej drużynie zwycięstwo w Lidze Mistrzów a także mistrzostwo oraz Puchar Niemiec. Wydaje się więc mało prawdopodobne, żeby chciało mu się odchodzić u szczytu sukcesów zespołu. Według informacji gazety drugim w kolejności nazwiskiem na liście potencjalnych następców Loewa jest Juergen Klopp (aktualny trener Liverpoolu), w przypadku gdyby rozmowy z Flickiem nie przyniosły efektu.

Aktualny selekcjoner reprezentacji Niemiec, Joachim Loew ma 60 lat. Piastuje swoje stanowisko już od lipca 2006 roku. W ciągu tych 14 lat poprowadził drużynę w 188 meczach z czego 120 zakończyło się wygraną. W 2014 roku wraz z zespołem zdobył mistrzostwo świata a trzy lata później w 2017 Puchar Konfederacji.