ŁZPN: konkurs na trenera U-12 przedłużony do końca listopada

ŁZPN: konkurs na trenera U-12 przedłużony do końca listopada

Jak poinformował Łódzki Związek Piłki Nożnej przedłużono konkurs na nowego trenera w kategorii U-12. Sprawa dotyczy selekcjonerów dla wojewódzkich kadr chłopców w wieku 12 lat urodzonych w 2009 roku.

Z informacji na stronie związku wynika, że nowy termin składania zgłoszeń to 30 listopada bieżącego roku. Poszukiwani są kandydaci najlepiej tacy, którzy posiadają już doświadczenie w prowadzeniu młodzieżowych zespołów oraz grających w składach dziewięcioosobowych, w tzw. rozgrywkach 9×9.

Związek stawia potencjalnym kandydatom kilka wymagań. Aby zakwalifikować się do konkursu chętni muszą spełnić każdy z warunków. Absolutnie niezbędne jest posiadanie aktualnej i ważnej licencji UEFA PRO, UEFA A lub też PZPN A, co oznacza, że kandydat na przyszłego trenera może być już w trakcie kursu wyrównawczego UEFA A. Należy mieć doświadczenie i trwający minimum 5 lat staż jeśli chodzi o pracę trenerską z młodzieżą we wskazanej grupie wiekowej. Trzecim niezbędnym warunkiem jest przedstawienie w zgłoszeniu swojego projektu, wizji pracy z chłopięcą kadrą.

Jednocześnie poszukiwany jest też II trener drużyny U-12 i w tym przypadku kandydat musi posiadać licencje identyczne jak główny trener plus dodatkowo licencję UEFA B. Wymagany jest też minimum 4-letni staż pracy udokumentowany i potwierdzony stosownymi dokumentami oraz osiągnięciami.

Konkurs kończy się dnia 30 listopada 2020 i w tym dniu zamknięta zostanie lista zgłoszeń.