Złota Piłka jednak nie trafiła do Lewandowskiego

Złota Piłka jednak nie trafiła do Lewandowskiego
źródło: https://pixabay.com/pl/photos/pi%C5%82ka-no%C5%BCna-strza%C5%82-na-bramk%C4%99-1274661

Złota Piłka trafiła do Messiego. Dlaczego Lewandowski nie wygrał?

Złota Piłka to jedno z najważniejszych wyróżnień piłkarskich na świecie. Nie ma się więc co dziwić, że co roku wzbudza tak wiele emocji. Tym razem wielu kibiców spodziewało się, że trafi do Roberta Lewandowskiego. Niestety nagroda ta ominęła Polaka, który mimo wszystko został doceniony inną statuetką. Złotą Piłkę zaś otrzymał słynny Lionel Messi. Dlaczego to jego uznano za najlepszego piłkarza a nie Lewandowskiego? Czy coś poszło nie tak? Spróbujmy zastanowić się nad tą sprawą.

Kto najbardziej zasłużył na Złotą Piłkę?

Co roku, gdy przychodzi wręczyć komuś to wyróżnienie, kibice i eksperci zastanawiają się nad tym, kto naprawdę na nie zasłużył. Tym razem również temat jest sporny i można by dyskutować nad tym długo. Owszem Leo Messi jest jednym z najlepszych piłkarzy świata i z pewnością zasługuje na wszelkie możliwe wyróżnienia. Czy to oznacza, że na sto procent jest tym, który w tym roku przebił talentem wszystkich pozostałych? No niekoniecznie.

Zwróćmy uwagę na inne wybitne gwiazdy futbolu, które pokazały tego roku. Na pewno można wśród nich wymienić nieśmiertelnego Christiano Ronaldo, który bardzo rzadko zawodzi swoich fanów. O Lewandowskim nie ma co wspominać, bo każdy wie, jak wielką klasę prezentuje. Warto jednak zastanowić się, jakie kryteria się liczą w wyborze najlepszego piłkarza. Czy chodzi o liczbę strzelonych goli? Spójrzmy na tę sprawę pod kilkoma kątami.

Co to znaczy być najlepszym piłkarzem?

Jak już wspomnieliśmy, jednym z kryteriów jest liczba goli. To kryterium jest obiektywne i nie problem jest wyłonić osobę, która może pochwalić się najlepszym wynikiem. Ale przecież nie musi ono wcale świadczyć o tym, że ktoś jest najlepszy. Przeciętny chłopak z boiska może pokonać drużynę z innego osiedla, wbijając jej 10 goli. Czy to znaczy, że jest on lepszy od Messiego, który w meczu zdobywa 3 gole? Na pewno nie, dlatego trzeba pamiętać, że na grę piłkarza składa się kilka cech.